Car CD/DVD Navigation 4.3 inch LCD Display + Touch Screen C043GW01 V0 LCD Panel For Car Auto Replacement
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : AUO
Model Number : C043GW01 V0
Place of Origin : China
MOQ : 2 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model Name : C043GW01 V0
Screen Size : 4.3 inch
Resolution : 400(RGB)×234 108PPI
Display Area : 94.8(H)×52.65(V) mm
Outline(mm) : 107.7(H)×65.6(V) mm
Bezel Opening : 96.6(H)×54.45(V) mm
Luminance : 600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 400:1 (Min.) (TM)
Contact Now
Product details :
AUO LCD SCREEN C043FW01 V0
Panel Brand AUO
Panel Model C043FW01 V0
Panel Size 4.3"
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 480(RGB)×234 125PPI
Pixel Format RGB Vertical bars
Display Area 94.32 × 52.65 mm (H×V)
Bezel Opening 96.12 × 54.45 mm (H×V)
Outline Size 105.3 × 65.6 mm (H×V×D)
Brightness 700 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 16 (Typ.)(Tr+Td) ms
Display Colors 16.2M , 50% NTSC
Lamp Type 5S1P WLED , no driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 60.0g (Typ.)
Application Automotive Display
Signal Interface Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , FPC , 40 pins
Input Voltage 3.3V (Typ.)
AUO C043FW01 V0 lcd panel 4.3 inch TFT LCD screen
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
Tips:
1. When placing an order, please confirm what you need, our picture is the same order.
FAQ:
Q: Do you accept sample orders of C043GW01 V0 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods C043GW01 V0 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can You declare my order of C043GW01 V0 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of C043GW01 V0 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Buy cheap Car CD/DVD Navigation 4.3 inch LCD Display + Touch Screen C043GW01 V0 LCD Panel For Car Auto Replacement product
Car CD/DVD Navigation 4.3 inch LCD Display + Touch Screen C043GW01 V0 LCD Panel For Car Auto Replacement Images